Jaki kolor szminki pasuje do Twojej karnacji?

Mówi się, że każda kobieta powinna mieć “małą czarną” i eleganckie szpilki, podobnie jest ze szminką. Każdy typ urody jest trochę inny, dlatego potencjalne odcienie szminek, w której kobiecie do twarzy będą się od siebie różnić. Jaka szminka jest jest idealny dla ciemnych blondynek, brunetek, szatynek i rudych?

Jasna karnacja i włosy o kolorze blond

Do jasnej karnacji nadadzą się wszystkie pastelowe kolory. Kolor brzoskwiniowy i delikatny róż z pewnością wydobędą z delikatnego typu urody wszystko, co najlepsze. Takie kolory sprawdzą się z codziennym makijażem. Wieczorem można trochę zaszaleć i wybrać głęboką czerwień. Kolor szminki powinien współgrać z kolorem włosów i tworzyć pewną harmonię.

Idealny odcień dla ciemnych blondynek

Pierwszym idealny kolor szminki dla ciemnych blondynek to fiolet. Co prawda jest to dość odważny kolor, ale na takie właśnie kolory należy postawić. Dość ciekawą propozycją jest też kolor bordowy. Ten odcień jest wprost idealny, kiedy chcemy podkreślić odcień ciemnego blondu. Z reguły każda ciemna szminka będzie dobrze wyglądać.

Jasna karnacja i czarne włosy

O typie królewny śnieżki mówimy wtedy, gdy mamy do czynienia z jasną karnacją i czarnymi włosami. W ciągu dnia będą pasować wszystkie odcienie w kolorze nude, wieczorem można postawić na bardziej ekstrawagancki kolor. Przy tym typie urody można postawić na jasne czerwienie w stylu Dity von Teese. Można też pokusić się o ciemniejsze odcienie czerwieni, ale ta zdecydowanie będzie najbardziej pasowała.

Co z Paniami z ciemną karnacją?

Blondynki z ciemną karnacją mogą się zdecydować na śmiałe odcienie złota i karmelu. Te kolory bardzo ładnie wydobędą odcień blond, zwłaszcza jeśli Panie posiadają ciemną karnację. Wieczorem można skusić się na szminkę w kolorze bordowym, która całościowo będzie przedstawiała ciekawy kontrast pomiędzy kolorem włosów a wyborem odcienia szminki.

Jasna karnacja i rude włosy

Trudności z wyborem koloru szminki mają kobiety o rudym kolorze włosów. Do tego typu urody i kolorów włosów pasują wszystkie kolory szminek w odcieniu pomarańczy. Sprawdzą się tutaj także popularne odcienie nude, muśnięte delikatnie bezbarwnym błyszczykiem. Panie z ciemniejszą karnacją mają o tyle szczęścia, że mogą się zdecydować na bardziej jaskrawe kolory. Jednak trzeba to robić ostrożnie i ze smakiem. Za duży kontrast pomiędzy kolorem włosów a kolorem szminki zabije nawet najbardziej idealny makijaż.

Szminka dla szatynek – moda

Czerwony to zdecydowanie kolor dla kobiet, które mogą się pochwalić brązowym kolorem włosów. Można się zdecydować także na ciemny róż i odcienie brązu. W przypadku wielkich wyjść na imprezę, można postawić na pomarańcze lub łososiowy róż. Cała paleta fioletów to zdecydowanie kolor, który popsuje nawet bardzo dopracowany makijaż.

Kolor szminki powinien być dla kobiety pewnego rodzaju wizytówką. Dzięki przemyślanej stylizacji, a przede wszystkim doborze idealnej szminki do karnacji można poczuć się dobrze w swoim ciele. Opcjonalnie można obrysować usta konturówką, ale należy pamiętać o tym, żeby była o 2-3 tony ciemniejsza od szminki.