Czym jest ombre

Ombre jest bardzo popularną formą połączenia dwóch kolorów, a dokładniej rzecz mówiąc stworzenia jednolitego przejścia pomiędzy nimi. To popularna technika nie tylko we fryzjerstwie jeśli chodzi o farbowanie włosów, ale także kosmetyce ( zdobienia paznokci), ubiorze czy projektowaniu wnętrz ( malowanie np. ścian, obicia mebli czy dodatki).

Krótka historia ombre.

W Polsce motyw ten zyskał niesamowitą popularność w 2011 roku. Najpierw zdominował strefę mody – ubrania barwione tą techniką, następnie został wykorzystywany dosłownie wszędzie : począwszy od lakierowanie pojazdów, malowanie ścian, poprzez dekorowanie wypieków( głównie tortów), aż po farbowanie włosów czy zdobień paznokci. Trend ten pojawił się z dnia na dzień i zawładnął praktycznie wszystkim. Czym jest Ombre? To płynne przejście od ciemniejszego odcienia koloru do jego jaśniejszych tonów lub pokrewnych odcieni. W XIX wieku stały się dość popularne tkaniny barwione właśnie metodą ombre. Pierwsza fryzura z tym motywem najprawdopodobniej należała do amerykańskiej piosenkarki Aaliyah, która podczas gali rozdania nagród MTV Movies Awards w 2000 roku pokazała się w czarnych włosach z brązowymi końcówkami. Następnie trend ten opanował w zaskakująco szybkim tempie różne dziedziny naszego życia. W Polsce trend ombre na włosach można było obserwować od 2011 roku. Na taki rodzaj fryzury zdecydowały się jedne z największych gwiazd naszego showbiznesu takie jak np. Edyta Górniak, Maja Sablewska czy Monika Brodka.

Ombre w kosmetyce.

Ombre zawładnęło także dziedziną kosmetyki, a dokładnie mówiąc strefą wizażu oraz stylizacji paznokci. Ombre na powiekach to hit wśród makijaży zwłaszcza w 2011 roku kiedy ta metoda połączenia kolorów stała się tak popularna u nas w kraju. Również stylistki paznokci wprowadziły ten motyw na paznokcie. Wyczarowanie ombre na paznokciach czy powiece nie jest tak czasochłonne jak np. zafarbowanie włosów. Wymaga jedynie kilku odcieni koloru lub zbliżonych tonacją barw i umiejętności osoby wykonującej.

Moda – ombre rządzi

W stylu ombre można spotkać wszystko co nas otacza. Zastawa stołowa , pościel, ubrania, pojazdy czy ściany. Trend ten zyskał bardzo szybko na popularności jednak z biegiem lat powoli zanika. Związane jest to oczywiście z przesytem oraz opaczeniem się go. Jednak cały czas ma swoich zwolenników, którzy pozostają mu wierni.

Jak widzimy ombre to jeden z bardzo popularnych stylów jakie w bardzo krótkim czasie opanowały wiele dziedzin naszego życia. Jak każdy styl ma swoich przeciwników i zwolenników. Wszystko zależne oczywiście jest od naszego gustu i upodobania. Jedno jest pewne, nawet jeśli nie jesteśmy zwolennikami ombre to na pewno wiemy jak ono wygląda.