witamina-c

Witamina C – odmładza i służy zdrowiu

Pochłaniana przez organizm w postaci soku czy tabletki zbawiennie wpływa nie tylko na nasze zdrowie i jego odporność, ale również na cerę. Kwas askorbinowy w niej zawarty to jeden z najczęściej stosowanych składników w dermokosmetykach.

Witamina C jest składnikiem, który wspomaga organizm w regeneracji. Jej niedobór może doprowadzić do poważnych powikłań zdrowotnych, takich jak szkorbut, uszkodzenia naczyń krwionośnych czy wolne gojenie się ran. Potwierdzono badaniami, że działa kojąco na organizm, nawilżająco na cerę i przeciwzapalnie. Ważne jest jednak w jakiej formie Witamina C jest przyjmowana.

Jak najlepiej wchłania się Witamina C

Nie wystarczy napić się soku z pomarańczy lub zażyć tabletki. Witamina C najlepiej i najszybciej wchłaniana jest bezpośrednio przez naszą skórę. Zawarta w kremach, balsamach do ciała znacznie szybciej przyniesie ukojenie i poprawę kondycji skóry. Warto również podkreślić, że Witamina C idealnie nadaje się do cery naczynkowej. Preparaty zawierające kwas askorbinowy doskonale radzą sobie z tymi problemami dlatego upewnij się, że krem który używasz zawiera jej odpowiednią ilość.

Rozświetleniem i blask

Jeśli zależy Ci na poprawie koloru skóry sięgnij po preparaty do pielęgnacji skóry twarzy jak tonik, krem z dodatkiem Witaminy C. Przyspiesza ona proces syntezy kolagenu sprawiając, że cera staje się gładsza i bardziej napięta. Wzmacnia również naczynia krwionośne, co wpływa na lepsze dotlenienie komórek. W efekcie skóra staje się jaśniejsza i pełna blasku.

Dodatkowo witamina C zapobiega utlenianiu się sebum na powierzchni skóry. CO to oznacza? Koniec problemów z trądzikiem. Badania potwierdziły, że u osób dorosłych witamina będąca dodatkowym składnikiem kremów zahamowała rozwój trądziku i zmniejszyła podrażnienie skóry.

Z wiekiem skóra zaczyna płatać figle. Nawet jeśli w młodości udało Ci się uniknąć trądziku, po 30 może Cię dopaść. Dlatego warto dbać o skórę, dopasowywać kremy odpowiednio do wieku i potrzeb oraz wszelkie problemy skórne konsultować z dermatologiem.

 

SHARE THIS

RELATED ARTICLES