Jak przyspieszyć metabolizm? Poznaj 5 produktów.

Zielona herbata, imbir, komosa ryżowa to tylko niektóre z produktów, które pomagają przyspieszyć metabolizm. Ja ułożyłam dziś listę 5 najlepszych spalaczy tłuszczu, które wspomogą Twoje odchudzanie.


1. Nasiona Chia

Te niepozorne ziarenka wypełnione są po brzegi zdrowymi tłuszczami, które pomagają zwalczać stany zapalne oraz białkiem i błonnikiem, dlatego też dłużej czujesz się syta.


2. Czosnek

Czosnek ma nie tylko właściwości antyseptyczne i przeciwzapalne, ale tez wspomaga pracę układu pokarmowego oraz obniża poziom złego cholesterolu we krwi. Wpływa też na szybsze spalanie tłuszczu zgromadzonego w komórkach całego ciała. Warto dodawać go do potraw zarówno na ciepło, jak i do sałatek czy przekąsek.


3. Papryczki chilli, pieprz cayenne

Kapsaicyna w nich zawarta podnosi termogenezę, co powoduje z kolei zwiększenie metabolizmu, czyli przemiany materii. Im wyższy metabolizm, tym szybsze spalenie tkanki tłuszczowej.


4. Cynamon


Wspomaga pracę insuliny, która ma za zadanie obniżyć poziom cukru we krwi oraz jego właściwy metabolizm. Sprawia to, że cukier nie jest odkładany w postaci tkanki tłuszczowej. Dodatkowo obniża apetyt.
5. Kawa

caff macinato e chicchi di caff

Kawa pobudza wydzielanie neurohormonu – noradrenaliny, która aktywizuje cAMP, czyli swoisty przekaźnik chemiczny, przestawiający komórki tłuszczowe na zupełnie inne działanie. Stymuluje je do spalania tłuszczu, zamiast do jego gromadzenia. Kofeina wykazuje działanie spalające tłuszcz w różnym stopniu, w zależności od pory dnia, w której się ja przyjmuje. Dlatego warto pić kawę przede wszystkim rano do śniadania oraz na krótko przed planowanym wysiłkiem fizycznym. Wtedy tłuszcz będzie spalany szybciej i bardziej wydajnie. Warunkiem właściwego działania kawy jest ta naturalna, czarna, bez tłustego mleka, syropów słodzących i innych podobnych produktów.

źródła:

http://be-healthy-and-beauty.blog.pl/produkty-przyspieszajace-przemiane-materii-czyli-naturalni-wspomagacze-spalania-tluszczu/
http://www.womenshealth.pl/odzywianie/Fat-burning-na-Twoim-talerzu,5909,3
http://gurbacka.pl/12-produktow-ktore-przyspieszaja-spalanie-tluszczu-dzialaja-lepiej-niz-tabletki/

SHARE THIS

RELATED ARTICLES