Cała prawda o Nutelli – poznaj jej prawdziwy skład

Nutella, popularny i dobrze Wam znany krem czekoladowy został wprowadzony na rynek w 1964 roku przez włoską firmę Ferrero, która zresztą nadal produkt wytwarza.
Jako dzieci w latach 70. i 80. szaleliśmy na punkcie Nutelli, choć wtedy mało kto zastanawiał się nad jej prawdziwym składem.

Miesiąc temu w serwisie Reddit pojawiło się zdjęcie (oryginalnie stworzone przez centrum konsumentów w Hamburgu, w Niemczech), który pokazuje dokładnie to, co mieści się w słoiku z Nutelli.

What Nutella is actually made of. from interestingasfuck

Oryginalny skład Nutelli to tylko pięć składników:

  • olej palmowy,
  • kakao,
  • orzechy laskowe,
  • odtłuszczone mleko w proszku,
  • cukier.

Tyle, że cukier to aż 60% składu co oznacza, że słoik Nutelli ma 21 gramów cukru w ​​37 gramach produktu. Drugi w kolejności jest olej palmowy – stały tłuszcz, który podobno jest rakotwórczy. Ponad to ilość orzechów laskowych to zaledwie 13%, a kakao – 6,6 %. Nie wspominając już o mleku w proszku, które do najzdrowszych nie należy. Będące źródłem utlenionego cholesterolu LDL.

Generalnie produkt uznawany za zdrowy okazuje się istną bombą kaloryczną pozbawioną jakiegokolwiek zdrowego składnika. Dlatego jeśli najdzie Was ochota na coś słodkiego stawiajcie na naturalne składniki, i przyrządzajcie własne słodkości. Np. zdrowe batony musli.
SHARE THIS

RELATED ARTICLES