owoce_dieta

3 owoce wspomagające odchudzanie

Są słodkie, uwielbiamy się nimi zajadać głównie w okresie wiosenno-letnim. Mają mnóstwo witamin, błonnika, który dostarcza nam energii i powoduje uczucie sytości. Oczyszczają organizm z toksyn, a dzięki obecności przeciwutleniaczy zwalczają ujemne skutki wolnych rodników w organizmie.

Mają również zbawienny wpływ na nasze odchudzanie. Urozmaicają naszą często monotonną dietę i wprowadzają energię. Zobacz jakie owoce warto zastosować w swojej diecie.

Warto pamiętać, że owoce zawierają w sobie również fruktozę ? czyli pewien rodzaj naturalnego cukru, który może wpływać na przybieranie na wadze. Dlatego zanim zdecydujesz się na włączenie do diety owoców sprawdź, które z nich naprawdę wspomogą Twój proces odchudzania. Najłatwiejszy sposób na sprawdzenie kaloryczności owoca? Im bardziej kwaśne tym lepiej. Po pierwsze dlatego, że mają mniej cukru, a po drugie posiadają więcej witaminy C.

Poniżej zamieszczamy 3 nieocenione odchudzacie, które w okresie wiosennym pomogą Wam spalić kilka zbędnych kalorii.

Grejpfrut

Czy wiesz, że połowa grejpfruta to tylko 36 cal? Co więcej w 78% zaspokaja dzienne zapotrzebowanie na witaminę C. Grejpfruty posiadają enzymy, które skutecznie spalają tłuszcze, zanim zdążą się przedostać się do komórek naszego organizmu. Wyniki badań pokazały, że jedzenie pół grejpfruta przed każdym posiłkiem pomaga znacznie szybciej tracić na wadze oraz oczyścić organizm z toksyn. Wykazano również bardziej efektywne działanie insuliny w organizmie.

Ananas

Jest źródłem cennego składnika o nazwie bromelaina, który pomaga w trawieniu białek i cukrów rozkładając komórki tłuszczowe. Zaleca się go głównie osobom ze skłonnościami do tycia oraz tym, które prowadzą mało aktywny tryb życia. Ananas pomaga oszukać głód, dzięki zawartości dużej ilości wody, która ogranicza apetyt. Bromelaina to składnik, który przyczynia się do utraty wagi, dlatego na rynku większość produktów odchudzających zawiera w składzie elementy ananasa.

Pamiętaj jednak, że najlepszy ananas jest świeży. Puszkowane owoce mają znacznie więcej kalorii co pozytywnie nie wpłynie na Twoją dietę.

Kiwi

Kiwi to wyjątkowo niskokaloryczny owoc, który zawiera zaledwie 42 kalorie. Są idealnym dodatkiem jadłospisu podczas diety, ponieważ dostarczają błonnika i mają niski indeks glikemiczny. Kiwi posiada dwukrotnie większą ilość witaminy C niż pomarańcza. Ponad to wyposażone jest również w przeciwutleniacze, posiada zdolność likwidowania komórek nowotworowych.

Pamiętajcie jednak aby dieta owocowa była zrównoważona. Starajcie się codzienny jadłospis uzupełniać owocami, które podczas tych ciężkich zmagań z utratą wagi dodadzą Wam energii i witalności.

Zapisz

SHARE THIS

RELATED ARTICLES