Zalety olejowania włosów. Jak działają olejki w pielęgnacji włosów?

Marzenie o pięknych i zdrowych włosach może się ziścić dzięki naturalnym olejkom. Wystarczy dobrać olejek do potrzeb swoich włosów i stosować go regularnie.

Na czym polega olejowanie? To prosta metoda pielęgnacji. Pojedynczy olejek lub mieszankę składników nakłada się na całe włosy, końcówki lub skórę głowy. Istnieją różne metody olejowania włosów – na sucho, na mokro, na gorąco albo na noc. Naturalne olejki są też świetnym dodatkiem do innych produktów.

Niezależnie od tego, w jaki sposób zaaplikujemy olejek na włosy, będzie skuteczny. Zanim zdecydujesz się na tę metodę pielęgnacji, poznaj zalety olejowania włosów.

NAJWAŻNIEJSZE ZALETY OLEJOWANIA WŁOSÓW

Prawidłowy poziom nawilżenia włosów

Oleje dbają o prawidłowe nawilżenie włosów i skóry głowy na dwa sposoby. Po pierwsze wnikają do wnętrza włosów i przekazują wszystkie cenne składniki. Po drugie są emolientami, a więc tworzą na włosach naturalną powłokę zabezpieczającą przez parowaniem wody. Włosy wolniej tracą nawilżenie, a dzięki temu są bardziej elastyczne, miękkie i zdrowsze.

Wzmocnienie cebulek włosów

Naturalne składniki takie jak olejki można stosować na skórę głowy (czego nie można zrobić z wieloma kosmetykami), dlatego wnikają bezpośrednio do mieszków włosowych i działają na cebulki. Odżywiają, regenerują i wzmacniają, dzięki czemu cebulki efektywniej pracują. A to przekłada się na zahamowanie wypadania włosów i przyspieszenie ich wzrostu.

Kompleksowa ochrona włosów

Wyżej wspomniane było o ochronie włosów przed utratą nawilżenia. Tak naprawdę naturalne olejki to skuteczna tarcza przeciwko wielu różnym czynnikom szkodliwym, nie tylko parowaniu cennej wody. Większość olejów to naturalne filtry UV, które chronią wrażliwe włosy przed promieniowaniem słonecznym. Ograniczają także niszczące działanie wolnych rodników, toksyn i wysokiej temperatury np. w trakcie stylizacji z użyciem prostownicy.

Łatwiejsza stylizacja i piękniejsze włosy

Po olejki do włosów sięgamy jednak najczęściej, kiedy chcemy poprawić wygląd włosów. Stosowane w niewielkich ilościach nie przetłuszczają i nie przeciążają włosów. Mogą za to dodać im odrobinę blasku i elastyczności. Świetnie wygładzają włosy, ułatwiając rozczesywanie i stylizowanie, a także mogą podkreślać naturalny skręt loków.

Oceń artykuł
Jakość
Długość
Zdjęcie
USER RATING

SHARE THIS

RELATED ARTICLES