Węgiel aktywny na włosy, zęby i skórę

Przez ostatnie kilka lat węgiel aktywny stał się gorącym składnikiem pielęgnacji ciała i włosów. Ale korzyści płynące z wykorzystania węgla aktywnego wykraczają daleko poza tajniki urodowe.

Niegdyś węgiel był używany do celów leczniczych i uzdatniania wody. Jego właściwości mogą być korzystne nie tylko dla skóry, ale również włosów, zdrowia i ogólnego samopoczucia. Pełny naturalnych właściwości detoksykacyjnych, doskonale nadaje się do oczyszczania twarzy, a jako naturalny roztwór nawet do wybielania zębów.

Produkty z węgla drzewnego mogą być drogie, więc dziś mam dla Was 3 propozycje domowych kosmetyków z węglem aktywnym, które wykonasz samodzielnie w zaciszu domowym.Węgiel aktywny na zęby – Wybielanie zębów węglem leczniczym

Może wydawać się dziwne, że taka ciemna substancja jest w stanie dać wybielający efekt, ale jest to jeden z najbardziej powszechnych zastosowań węgla aktywnego w kosmetyce. Wybielanie zębów metodą DIY jest proste i możesz wykonać je samodzielnie w domowych warunkach. >Węgiel aktywny sprzedawany jest w tabletkach w każdej aptece. Możesz rozdrobnić jedną lub dwie tabletki (możesz kupić go również w wersji sproszkowanej), a następnie wymieszać z odpowiednią ilością wody, tak aby utworzyć gęstą pastę. Nałóż papkę na szczoteczkę do zębów i delikatnie szczotkuj przez co najmniej trzy minuty, tak aby nie uszkodzić zębów i szkliwa. Opłukaj obficie, a następnie umyj zęby zwykłą pastą do zębów.


Węgiel aktywny na ciało – Srub do Ciała z węgla aktywnego

Węgiel jest naturalnym środkiem czyszczącym. Kiedy Twoja skóra potrzebuje solidnego detoksu sięgnij po węgiel aktywowany. Jego piaszczysta konsystencja doskonale złuszcza naskórek, pochłaniając nadmiar olejków ze skóry i głęboko oczyszczając pory. Wymieszaj węgiel aktywny z wodą, tak aby utworzyć gęstą pastę, a następnie nałóż na całe ciało. Zanim jednak zdecydujesz się nałożyć scrub na skórę całego ciała, przetestuj na fragmencie czy nie masz alergii.


Węgiel aktywny na włosy – Detoksykujący Szampon z węgla aktywnego

Dodanie nieco węgla aktywnego do zwykłego szamponu może doskonale dbać o włosy. Podobnie jak w przypadku scrubu, czarny proszek pomoże wyciągnąć zanieczyszczenia z włosów i skóry głowy i zmniejszyć ich przetłuszczanie.

Do szamponu dodaj jedną łyżkę stołową lub jedną tabletkę z węglem aktywnym, a włosy normalnie umyj. Następnie spłucz i nałóż odżywkę.

SHARE THIS

RELATED ARTICLES