Sucha skóra zimą? Jak poradzić sobie z tym problemem?

Sucha skóra zimą? Znasz ten problem? Kiedy temperatura spada poniżej zera na zewnątrz, suche i ciepłe powietrze wewnątrz może narobić wiele złego Twojej skórze. Dobra wiadomość: mamy kilka pomysłów, które pomogą Ci pokonać suchą, łuszczącą się skórę raz na zawsze. Od prawidłowego doboru produktów do pielęgnacji skóry, do najlepszych środków czyszczących i nawilżających (wierzcie lub nie, ale te spieniające nie zawsze są dobre dla skóry).

Oto kilka wskazówek do pielęgnacji skóry zimą, które pomogą Ci osiągnąć zdrową, gładką, promienną skórę ciała przez cały sezon.

Czym myjesz skórę twarzy?

Łuszcząca się i mocno napięta skóra twarzy? Winić za to możesz swoje pieniące się do mycia twarzy produkty. To prawda: im bardziej kosmetyk się pieni tym mocniej wysuszy twoją skórę. Kremowe, pozbawione mydła formuły, takie jak balsam oczyszczający, są dobrym sposobem na pozbycie się tego uciążliwego uczucia ściągnięcia. Balsam do mycia rozpuszcza brud i zanieczyszczenia, pozostawiając  na skórze naturalne olejki, które pielęgnują i chronią naszą skórę.

Olejki dla skóry są niezwykle istotne, zwlaszcza te pochodzenia naturalnego. Sprawdź też naszą propozycję, która stała się hitem czyli Maseczka z Awokado na wrażliwą skórę.

 

Kąpiesz się w gorącej wodzie?

Gorący, energetyzujący prysznic może być cudowny, ale na moment. Taki relaks sprawi, że ucierpi na tym mocno Twoja skóra. Jeśli chcesz siedzieć i moczyć się w wannie lub wziąć miły, długi prysznic, świetnie! Tylko nie dolewaj za dużo ciepłej wody, gdyż pozbawia skórę olejków ochronnych. Jak sprawdzić, czy było zbyt gorąco? Jeśli po wyjściu z kąpieli lub spod prysznica Twoja skóra ma jasnoczerwony kolor, to znaczy, że przesadziłaś z temperaturą wody.

Jak często się myjesz?

Zdziwisz się teraz, ale okazuje się, że zimą lepiej odpuścić sobie codzienną pielęgnację wszystkich obszarów ciała. Większość ludzi myje swoje ciało wszędzie, ale to nie jest konieczne więcej niż kilka razy w tygodniu, szczególnie zimą. Jeśli nie trenujesz codziennie do maratonu, organizm nie meczy się i nie pozbywa toksyn w takich ilościach jak latem gdy mamy upały. Wystarczy jak kilka razy w tygodniu oczyścisz tylko obszary, które najmocniej rozwijają  zapach na co dzień: pachy, pachwiny, stopy.

Przestrzegaj zasady pięciominutowej

O co chodzi? Kluczem do długotrwałego nawilżenia jest działanie szybko: maksymalnie pięć minut po wyjściu z prysznica złap balsam i nawilż nim całe ciało – zanim skóra stracić wilgoć.  Nie otwieraj drzwi do łazienki, to pozwoli ci zachować wilgotność w powietrzu. Najlepiej jeśli krople wody, które pozostały na Twojej skórze zmieszasz z balsamem. Skóra ciepła i mokra szybko go wchłonie, a ty będziesz mogła cieszyć się nawilżeniem dłużej.

SHARE THIS

RELATED ARTICLES