Jak stosować odżywki do rzęs? Zasady codziennej pielęgnacji
Zanim zaczniemy po raz pierwszy aplikować serum na rzęsy, powinniśmy dowiedzieć się, jak używać tego typu produktów. Ważny jest nie tylko sposób nakładania, ale również częstotliwość oraz pora dnia. Prawidłowe stosowanie odżywki do rzęs to sposób na zapewnienie jak najlepszych efektów kuracji przyspieszającej wzrost.

Stosowanie odżywek do rzęs

Kiedy decydujemy się na kilkumiesięczną kurację profesjonalnym serum do rzęs, warto zapoznać się z treścią ulotki dołączonej do opakowania. Tam znajdują się wszystkie niezbędne informacje o tym, jak stosować odżywkę do rzęs. Przeważnie schemat jest podobny:

1. Zrób dokładny demakijaż, odtłuść, oczyść i osusz skórę.
2. Wyciągnij z opakowania pędzelek nasączony serum.
3. Przeciągnij go wzdłuż linii górnych rzęs (na zewnątrz).
4. Powtórz czynność, tym razem malując dolne rzęsy.
5. Odczekaj kilka sekund aż odżywka się wchłonie.

Zanim odżywka nie wchłonie się w skórę powiek nie można nakładać żadnych innych kosmetyków. Podobnie jak przed użyciem serum. Tylko oczyszczona i sucha skóra przyjmie 100% odżywki, która trafi bezpośrednio do cebulek rzęs.

Ważne jest też, że pięć wyżej wymienionych kroków należy powtarzać każdego dnia. Dopiero po dwóch miesiącach można stosować serum rzadziej np. co 2-3 dni. Wtedy ma ono za zadanie podtrzymać efekty i nie musi działać tak intensywnie, jak na początku.Na dzień czy na noc?

To bardzo często pojawiająca się wątpliwość przy okazji pytania o to, jak stosować odżywkę do rzęs. Większość produktów stymulujących wzrost należy używać przed snem, aby składniki odżywcze i wzmacniające miały czas na działanie. Właśnie podczas snu zachodzi najwięcej procesów regeneracji, a rzęsy stają się dłuższe i grubsze.

Stosowanie odżywki do rzęs częściej nie jest zalecane – to w żaden sposób nie przyspieszy jej działania i efekty nie pojawią się szybciej. Jeśli jednak mamy zamiar użyć serum rano (np. zapomniałyśmy zrobić to wieczorem), najpierw należy przemyć i osuszyć twarz. Odżywki do rzęs zawsze stosujemy jako pierwsze, a dopiero później wszystkie inne kosmetyki.SHARE THIS

RELATED ARTICLES