Strawberry mask

Maseczka truskawkowe orzeźwienie dla skóry twarzy

Choć wielkimi krokami zbliżamy się do sezonu zimowego na sklepowych półkach nadal znajdziecie owoce, które przypominają nam cudowny, letni okres. Truskawki, maliny, arbuzy idealne na jesienną chandrę.

 

Przyznam Wam, że osobiście nie mogę już patrzeć na te owoce bo w okresie letnim staram się maksymalnie wykorzystywać ich obecność. Dlatego na moim stole często goszczą ciasta, koktajle i desery owocowe. Ale dziś mam dla Was nieco inną propozycje. Zamiast przepisu na deser, pokaże Wam jak wykorzystać te owoce do przygotowania maseczki na twarz.

Truskawkowe maseczki dodadzą energii oraz przywrócą cerze witalność. Dodatkowo rozjaśniają, zmiękczają cerę oraz likwidują wypryski oraz obumarły naskórek. Dodatkowo jeśli chcecie wiedzieć jak prawidłowo dbać o skórę twarzy, odsyłamy Was do artykułu, który niedawno publikowałyśmy „30 sekund dla pięknej i promiennej cery„.

 

O czym należy pamiętać?

Maseczki owocowe ze względu na obecność silnych soków owocowych mogą podrażniać cerę. Dlatego zanim zabierzesz się za przygotowanie maseczki sprawdź reakcje uczuleniową na fragmencie skóry. Nie każda cera dobrze znosi działanie kwasów dlatego warto wcześniej ją przetestować.

Jeśli jesteś już gotowa na owocową dawkę energii obierz swój cel: odżywienie, odświeżenie czy rozświetlenie? Odśwież twarz letnią wodą, przygotuj ją do zabiegu i działaj!

 

Jak rozświetlić cerę?

Wystarczy, że weźmiesz kilka truskawek, zmiksujesz je dobrze i zmieszasz z łyżeczką oliwy z oliwek. Następnie nałóż maseczkę na twarz i rozkoszuj się nią przez 15-20 minut. Zmyj maseczkę wodą, a zabieg powtarzaj 1-2 razy w tygodniu.

 

Jak odświeżyć cerę?

Kilka truskawek przetnij na pół, a następnie wmasuj nimi sok w skórę. Po 15-20 minutach przemyj twarz wodą. Zabieg powtarzaj 1-2 razy w tygodniu.

 

Jak odżywić skórę twarzy?

Przetrzyj przez sitko kilka niewielkich truskawek. Następnie dodaj do truskawek łyżki miodu tak aby całość przybrała gęstą konsystencję. Nałóż maseczkę na twarz, szyję i dekolt. po 15-20 minutach przemyj twarz wodą. Zabieg powtarzaj 1-2 razy w tygodniu.

 

Jak zmiękczyć skórę twarzy?

Kilka truskawek rozgnieć, a następnie zmieszaj z łyżką mąki oraz łyżką mleka tak aby całość przybrała gęstą konsystencję. Nałóż maseczkę na twarz i dekolt na około 15-20 minut. Po tym czasie zmyj maseczkę.

 

Jak oczyścić twarz?

Kilka niewielkich truskawek zgnieć delikatnie widelcem, a następnie zmieszaj z łyżką stołową śmietanki kremówki. Nałóż maseczkę na twarz na 10-20 minut, a następnie zmyj.

Wybierzcie maseczkę najlepszą dla siebie i ciesz się zdrową i odżywioną skórą twarzy. Dajcie znać w komentarzach, która maseczka działa najlepiej.

SHARE THIS

RELATED ARTICLES