Maseczka na włosy z oleju kokosowego

Włosy, część naszego ciała niezwykle wrażliwa i narażona na czynniki zewnętrzne, takie jak wiatr, mróz czy promieniowanie słoneczne. Nie zapominajmy również o czynnikach wewnętrznych naszego organizmu jak np. zmiany hormonalne, które mocno mogą wpłynąć na kondycję i wygląd naszych włosów.


Matowe, zniszczone i rozdwojone? Znasz ten problem, prawda? Możesz stosować maski, odzywki, ale pamiętaj, że jednym z podstawowych czynników, które wpływają na Twoje włosy jest codzienna dieta.

Dlatego dziś maska z produktu, który na co dzień (być może!) używasz w kuchni czyli Olej kokosowy. Niezwykle zdrowy, wydajny i stosunkowo niedrogi. Zobacz jak użyć go na włosy oraz jeśli jesteś ciekawa jego szerszych właściwości przeczytaj nasz poprzedni artykuł Olej Kokosowy – tropikalny sposób na zdrowie„.


Olej KOKOSOWY na włosy

Olej kokosowy na włosy pomaga w odbudowie ich struktury proteinowej, wzmacnia je, walczy z łupieżem i odżywia skórę głowy. Wiesz, że Olej kokosowy może zastąpić wiele kosmetyków do pielęgnacji włosów? Możesz użyć go jako:

  • Odżywki do zniszczonych końcówek;
  • Wosku – zapobiegnie to „puszeniu się i elektryzowaniu” włosów w warunkach dużej wilgotności;
  • Piankę do układania;
  • Kuracja wzmacniająca włosy i ograniczająca ich wypadanie.


Jak Olej Kokosowy działa na włosy?

Wnika w cebulki włosa, odżywia je i dostarcza niezbędnych składników mineralnych, takich jak potas, cynk czy magnez. Zamyka łuskę włosa, dzięki czemu staje się on miękki, lśniący, a końcówki nie rozdwajają się.Maska na włosy z Oleju kokosowego

Najprostszą z metod jest wmasowanie podgrzanego oleju we włosy – wmasuj w końcówki omijając włosy u nasady. Pozostaw olej na włosach na około godzinę. Możesz przykryć włosy folią lub ukształtować turban z ręcznika. Po godzinie umyj głowę szamponem.

Jeśli wolisz trochę poeksperymentować to poniżej 3 propozycje:

Olej KOKOSOWY + Olejek Arganowy – Idealna dla włosów suchych, zniszczonych i wypadających.

Przygotowanie: Zmieszaj 3 łyżeczki oleju kokosowego + 1 łyżeczka oleju Arganowego

Aplikacja: Nałóż na włosy gotową mieszankę i zmyj po godzinie.

Dzięki dużej zawartości witaminy E i antyoksydantów olej arganowy stymuluje komórki do podziałów sprawiając, że włosy rosną szybciej.


Olej KOKOSOWY + miód – Odbudowa struktury włosa.

Przygotowanie: Zmieszaj 1 łyżeczkę oleju kokosowego + 1 łyżkę naturalnego miodu

Aplikacja: Podgrzej delikatnie oba składniki i wymieszaj.


Olej KOKOSOWY + Olej Lniany + miód + jajko

Przygotowanie: Zmieszaj 1 łyżeczka oleju kokosowego + 1 łyżeczka oleju lnianego + pół łyżeczki miodu + żółtko

Aplikacja:  Olej kokosowy podgrzej delikatnie z miodem olejem lnianym tak by składniki się zmieszały. Następnie dodaj żółtko. Nałóż na włosy i zmyj po 15 – 20 minutach.Jeśli masz własne przepisy na maseczkę z wykorzystaniem oleju kokosowego koniecznie podziel się z nami w komentarzach.

SHARE THIS

RELATED ARTICLES