jak-zahamowac-przerzedzanie-i-wypadanie-wlosow

Jak zahamować przerzedzanie i wypadanie włosów?

Na początku zwykle zwracamy na to uwagę pod prysznicem lub w trakcie czesania gdy na szczotce zostaje więcej włosów niż powinno.

Chociaż czujesz się jedyną kobietą w obliczu takiego problemu, uwierz mi nie jesteś jedyna. Prawda jest taka, że łysienie u kobiet jest bardzo popularną przypadłością (FPHL), powszechniejszą niż u mężczyzn. W rzeczywistości połowa wszystkich kobiet cierpi na wypadanie włosów w pewnym momencie ich życia, a 40% doświadcza FPHL w wieku około 40 lat. I jest duża szansa, te statystyki są niepełne, ponieważ kobiety są często wstydzą się o tym mówić.

Powszechnym mitem utraty włosów jest to, że kobiety tracą włosy z tych samych powodów, co mężczyźni. Jednak nie jest to ten sam wzór łysienia. Podczas łysienia typu męskiego jest znacznie więcej dowodów, że jest to częściowo genetyczne i związane z hormonami androgenów, głównie w dihydrotestosteron (DHT). Jednak oprócz genów, duży udział w wypadaniu włosów ma również stres, dieta czy styl życia. I chociaż nie możemy kontrolować naszych genów, możemy kontrolować nasz styl życia.


Uważaj, co jesz

Białko jest kluczem do zdrowych włosów. Chude mięso, ryby, drób i ziarna są jego doskonałym źródłem. Żelazo jest również ważne; niski poziom żelaza może prowadzić do anemii, co może prowadzić do zwiększonego wypadania włosów. Dobrą wiadomością jest to, że przy odpowiedniej diecie i suplementacji, ten typ łysienia jest odwracalny. Niedobory biotyny i cynku są wyraźnie związane z wypadaniem włosów, a magnez jest niezbędny dla prawidłowego ich wzrostu.


Traktuj swoje włosy z opieką

Nie rozczesuj włosów na siłę zwłaszcza gdy są mokre i poplątane. Odpuść czasem ciasne kucyki. Nigdy nie susz włosów ręcznikiem bo prowadzi to do ich uszkodzenia. Zrób sobie przerwę od nadmiernej stylizacji, która drażni skórę głowy. Zobaczysz po jakimś czasie, że Twoje włosy odzyskają kondycję i witalność.


Łupież

Mało kto o ty wie, ale zaskakującym winowajcą wypadania włosów jest łupież. Jeśli skóra głowy Cię swędzi, może to oznaczać zapalenie, które z kolei prowadzi do nadmiernego złuszczania. Dlatego ważne jest kontrolowanie skóry głowy i jeśli zauważysz pojawiający się problem łupieżu od razu sięgnij po odpowiednie produkty, które ułatwią Ci z nim walkę.


Jak ukryć przerzedzenie włosów?

Mogą minąć miesiące, zanim włosy odrosną. W międzyczasie udaj się na wizytę do swojego fryzjera. Dobre strzyżenie i kilka prostych sztuczek stylizacji szybko zamaskuje problem. Jeśli nadmierne złuszczanie trwa dłużej niż miesiąc, lepiej skonsultuj się z lekarzem.

jak-zahamowac-przerzedzanie-i-wypadanie-wlosow-1

Pamiętaj, zdrowe włosy to wizytówka każdej kobiety. Im lepiej wyglądają, tym pewniej ty czujesz się jako kobieta.

SHARE THIS

RELATED ARTICLES