Jak wykonać maseczkę z aspiryny?

Pewnie nie raz słyszałyście o maseczkach wykonywanych w zaciszu własnego domu, ale nigdy nie wiedziałyście od czego zacząć. Jedną z najprostszych maseczek jaką możecie wykonać jest maseczka z aspiryny. Idealna na walkę z trądzikiem, wygładzenie i rozświetlenie skóry twarzy. Do tego jest tania i nie wymaga zbyt wiele zachodu.

W czym tkwi sukces tej maseczki?

Aspiryna zawiera aktywny składnik, który ma podobne działanie do kwasu salicylowego. Przez co lekko złuszcza skórę i ją odświeża. Jeśli pierwszy raz sięgasz po ten przepisz sprawdź na niewielkim fragmencie skóry reakcję na produkt. Delikatna skóra twarzy może reagować uczuleniowo. Jeśli nie zauważyłaś niepokojących objawów możesz zastosować maseczkę na pozostałą część twarzy.

Od czego zacząć?

Na początek wystarczy ci 4-5 tabletek aspiryny i łyżka stołowa wody. Aspirynę rozgnieć i zalej wodą (zwykłą lub termalną np. Biodermy). Staraj się dodawać taką ilość wody, aby konsystencja przypominała gęstą papkę. Taką miksturę możesz już nałożyć na twarz na 15 minut, a następnie po upływie tego czasu wmasować maseczkę raz jeszcze w skórę robiąc delikatny peeling po czym spłukać obficie wodą. Prócz podstawowej wersji możesz również sięgnąć po dodatkowe składniki jak:

Miód: dodatkowo nawilży twoją skórę twarzy i sprawi, że konsystencja maseczki będzie bardziej zwarta i łatwiejsza do nałożenia

Jogurt naturalny: załagodzi podrażnienia skóry i zaczerwienienia

Kapsułki A+E: nadadzą witalności i energii twojej skórze

Czy maseczka aspirynowa może zaszkodzić cerze naczynkowej?

Maseczka na bazie aspiryny nie powinna zaszkodzić naczynkom gdyż aspiryna to kwas acetylosalicylowy, czyli BHA. Kwasy typu BHA są rekomendowane dla cery wrażliwej.

Zapraszamy Was do testowania i dzielenia się efektami maseczki w komentarzach poniżej.

SHARE THIS

RELATED ARTICLES