Jak prawidłowo dbać o włosy – Karolina Dąbrowska [wywiad]

Zaprosiłyśmy do współpracy 3 blogerki, które zdradzą Wam jak prawidłowo dbać o włosy.

W poprzednim poście Marta z bloga „Martusiowy Kuferek zdradziła Wam jak dbać o włosy i jak rozpoczęła się jej przygoda z pielęgnacją. Tym razem zapraszamy Was do lektury wywiadu z Karoliną Dąbrowską z bloga „Dbaj o włosy„.


Na co dzień jestem właścicielką jednoosobowej firmy, która jest dla mnie wyzwaniem, jednocześnie przynosząc mi dużo radości. Od 2012 roku prowadzę bloga Dbaj o włosy. Tematyka pielęgnacji włosów zawsze była mi bliska. Już jako nastolatka szukałam sposobów, aby poprawić wygląd pasm – niestety, bezskutecznie. Dopiero wdrożenie zasad, o których piszę na blogu, pomogło mi odmienić wygląd moich włosów, którego przez lata nie mogłam zaakceptować.

Jestem posiadaczką cienkich, suchych z natury, wysokoporowatych, falowanych i średnio gęstych włosów.


Czy farbujesz lub farbowałaś kiedykolwiek włosy?

Naturalny odcień moich włosów to ciemny blond, za którym szczerze mówiąc, nigdy nie przepadałam. Pierwsze farbowanie miałam za sobą, będąc na drugim roku studiów – zdecydowałam się wtedy na ciemny brąz. Później jeszcze kilka razy przyciemniałam włosy, ale nigdy nie robiłam tego trwałymi farbami. Wybierałam szampony koloryzujące, które zmywały się po 24 myciach. Półtora roku temu rozjaśniłam włosy o 2-3 tony metodą flamboyage. Aktualnie stawiam na naturalność i uczę się akceptacji swojego ciemnego blondu, który z dnia na dzień wydaje mi się coraz ciekawszy!


Czy regularnie podcinasz włosy?

Od kilku lat robię to systematycznie, co 2-3 miesiące, a czasem nawet częściej. W zeszłym roku zaprzestałam podcinania na ponad 6 miesięcy – efekt? Włosy były przerzedzone na końcach, były nierówne, połamane, postrzępione. Ważniejsza od długości włosów jest dla mnie ich kondycja. Lepiej mieć krótkie, zadbane włosy niż długie, suche i zniszczone.


Jakie rutynowe czynności wykonujesz na co dzień podczas pielęgnacji włosów?

Włosy cienkie, wysokoporowate, suche z natury są bardzo wymagające i podatne na uszkodzenia, dlatego moja pielęgnacja nie może opierać się tylko na szamponach i odżywkach. Regularnie używam regenerujących masek, olejuję włosy, końcówki zabezpieczam serum olejowym. Poza tym upinam włosy do snu, delikatnie je czeszę szczotką z włosia dzika, a na skórę głowy nakładam wcierki, których celem jest odżywienie, pobudzenie krążenia i przyspieszenie porostu.


Jaką radę dałabyś osobie, której zależy na tym, aby mieć zdrowe i długie włosy?

Przede wszystkim bądź cierpliwa i systematyczna. Nawet najlepsze maski, odżywki, szampony, wcierki nie zadziałają, jeżeli nie będziesz ich stosować regularnie. W zależności od stopnia zniszczeń na zauważalne efekty będziesz musiała poczekać nawet kilka miesięcy. Często, dbając o włosy, zapominamy, że ich wygląd zależy nie tylko od kosmetyków. Dlatego odżywiaj się zdrowo (wcinaj warzywa, owoce, jedz regularnie, pij dużo wody), wysypiaj się i ogranicz stres. Nie pokładaj wszystkich nadziei w drogich produktach – już zmiana kilku nawyków może mieć ogromne znaczenie dla włosów. Upinaj je do snu, delikatnie czesz, myj w ciepłej (a nie gorącej!) wodzie, nie kładź się spać z mokrymi pasmami, regularnie podcinaj, pamiętaj o zdrowym odżywianiu, śnie i relaksie, stosuj kosmetyki odżywiające.

Przy większych problemach z włosami (np. silnym wypadaniem) warto wykonać morfologię krwi i przebadać tarczycę.

Tematu pielęgnacji włosów nie da się zamknąć w jednym wywiadzie, dlatego zapraszam Cię na mojego bloga, gdzie znajdziesz ponad 300 artykułów poświęconych włosom. Dziękuję GlamourLady za możliwość podzielenia się moim doświadczeniem i wiedzą z czytelnikami portalu.

Karolino, my również bardzo dziękujemy za wywiad i jesteśmy pewne, że Twoje porady na temat pielęgnacji włosów okażą się przydatne czytelniczkom naszego serwisu.SHARE THIS

RELATED ARTICLES