jak-naturalnie-zwalczyc-zmarszczki

Jak naturalnie zwalczyć zmarszczki?

Pamiętasz mój artykuł o tajemniczym tytule „Joga twarzy?”. Nie?  To już teraz polecam Ci zainteresować się nim bo właśnie nastąpi jego kontynuacja. Bowiem Joga twarzy jest tym złotym środkiem, który naturalnie pomoże Ci pozbyć się zmarszczek i naciągnąć skórę twarzy tak by długie lata wyglądała młodo i świeżo.

Z wiekiem nasze ciało wiotczeje. Dlatego po 30 roku życia ćwiczenia powinny stać się naszym nieodłącznym elementem dnia. Joga, uelastycznia ciało, doskonale je napina, zatem dlaczego by nie wykorzystać jej do ćwiczeń twarzy?

jak-naturalnie-zwalczyc-zmarszczki-1
Twoja twarz ma mięśnie, podobnie jak reszta ciała, więc trzeba zaangażować je do pracy. A oto krótka lekcja, jak zrobić to dobrze.


Ćwiczenia na zmarszczki twarzy

 

1. Pocałuj sufit

Zrób kilka kółek głową, aby rozgrzać mięśnie szyi. Następnie przechyl głowę w stronę sufitu i rozciągnij swoje usta w górę tak, jakbyś próbowała pocałować sufit. Skręć głowę w prawo i powtórz ruch, a następnie zrób to samo po lewej stronie. Powtórz 5 razy.


2. Twarz lwa

Ten ruch łagodzi napięcie karku, ból zatok i poprawi krążenie.

Weź głęboki wdech przez nos, a następnie otwórz szeroko usta jednocześnie wyciągając swój język w kierunku brody. Miej oczy szeroko otwarte i wykonuj wydech powoli przez usta, wypowiadając „ha”. Powtórz 3 do 5 razy.


3. Poruszaj językiem

Ten ruch łagodzi napięcia w szczęce i szyi.

Złóż usta w kształcie litery O, a następnie rób kółka językiem wokół ust. Staraj się zachować czoło gładkie i dolną szczękę zrelaksowaną. Wykonaj do 10 kółek w jednym kierunku, a następnie w drugim.

źrodło zdjęcia: health.com

SHARE THIS

RELATED ARTICLES