czym-sie-czesac

Jaka jest najlepsza szczotka do długich włosów?

Na czym najczęściej skupiasz się podczas pielęgnacji swoich włosów? Pewnie na odpowiednim doborze szamponu i odżywki. Tak, one również mają spory udział w tym jaką kondycję mają Twoje włosy. Ale jest jeszcze jeden ważny element ich pielęgnacji – szczotka jakiej używasz do ich czesania.

Odpowiednia szczotka może zdziałać cuda. Ale jaką wybrać najlepiej?

Jeśli zapuszczasz włosy i zależy Ci na zdrowych i lśniących kosmkach koniecznie pozbądź się ze swojej łazienki zwykłej szczotki z plastikowymi igiełkami zakończonymi kulką. Taka szczotka jest nieelastyczna, szarpie i łamie Twoje włosy, sprawiając, że szybko się niszczą i ciągle musisz je podcinać. A jak wiesz, osłabione włosy szybko zaczynają wypadać. Czym ją zastąpić?Szczotka z włosia dzika

Jest to szczotka z naturalnego włosia osadzonego w drewnianej podstawie. Włosie jest bardzo elastyczne dlatego nie łamie włosów. Co ważne, dzięki temu jest idealna zarówno do cienkich i łamliwych włosów. Bardzo dobrze rozczesuje splątane włosy. Możesz jej używać na mokrych jak i suchych włosach. Zapobiega rozdwajaniu końców, nadaje mi lekkiej objętości, a dzięki temu, że jest trwała, będziesz jej używać przez lata. Jedyną jej wadą jest to, że zbiera kurz, przez co może być trudna do czyszczenia.

czym-sie-czesac-1

Szczotka drewniana

To szczotka, której igiełki wykonane są z drewna. Zapobiega elektryzowaniu i jest również bardzo trwała. Nie puszy, ani nie elektryzuje włosów. Wybierz tą, która zakończona jest delikatnymi igiełkami.Szczotka z plastikowymi igiełkami

Tzw. Tangle Teezer. To typ szczotki z plastiku wysokiej jakości z elastycznymi igiełkami. Rewelacyjnie rozczesuje włosy, nie ciągnąc ich, masuje skórę głowy. Jest wręcz idealna do włosów grubych, oraz tych cieńszych, które potrafią się non stop kołtunić. Bez dodatkowych uszkodzeń idealnie rozczesze każdy kołtun na Twoich włosach. Wiemy to z doświadczenia bo gości w naszej łazience od ponad roku.

Jeśli sięgasz po grzebień staraj się wybierać drewniany, te z plastiku są nietrwałe i szybko ulegają uszkodzeniu, które z kolei mogą niszczyć Twoje włosy. Najlepiej sprawdza się w pielęgnacji włosów na mokro. Idealnie rozczesze zarówno włosy kręcone jak i lekko falowane. Pamiętaj, im bardziej kręcone włosy, tym rzadsze powinny być ząbki grzebienia.

Prócz odpowiedniego szczotkowania, pamiętaj również o nawilżaniu włosów. Ale stawiaj na naturalne kosmetyki i maseczki do włosów.

SHARE THIS

RELATED ARTICLES

  • Przymierzam się do Tangle Teezer od jakoegoś czasu – chyba w końcu się skuszę.