czy-warto-zima-stosowac-scrub-do-ust-1

Czy warto zimą stosować scrub do ust?

Ostatnio pisałyśmy o tym jak ważna jest pielęgnacja ust, zwłaszcza zimą. Dziś kolejne pytanie, na które chcemy Wam odpowiedzieć czyli czy warto zimą męczyć nasze delikatne usta dodatkowymi zabierami ścierającymi jak peeling.

Wiem o czym myślisz: po co mi kolejny produkt i kolejny zabieg na usta. Przecież używam już szminek, balsamów, olejków. I bardzo dobrze! Ale jak wiesz nasza skóra aby była gładka i trzymała dobrą kondycję powinna się cały czas regenerować. I tutaj zwykle z pomoca przychodzi nam peeling do ciała.

Dermatolodzy radzą aby nie używać go częściej niż raz na tydzień. Skóra powinna być złuszczana, ale musi również mieć czas na regenerację. Podobnie wygląda kwestia pielegnacji ust. Jak pisałyśmy w ostatnim artykule, są one znacznie delikatniejsze ze wzgledu na to, że nie posiadają dodatkowej wartwy ochronnej naskórka. Jednak błędem jest jeśli myślisz, że dlatego nie powinny być złuszczane. Zwłaszcza w okresie zimy peeling będzie dla nich idealnym zabiegiem. Setna warstwa pomadki jaką nałożyszcz na usta nie da Ci takiego efektu jak wykonanie raz w tygodniu solidnego zabiegu złuszczającego.

My odkryłysmy ostatnio rewelacyjny HIT


Coco Rose Coconut Oil Lip Polish

czy-warto-zima-stosowac-scrub-do-ust
Który znajdziecie na sephora.com

Jest całkowicie naturalny i wykonany z cukru, róży, oleju kokosowego, masła shea i witaminy E. Wystarczy jego niewielką ilość wmasować w usta i zostawić na kilka minut. Następnie spłukać ciepłą wodą. Efekt? Super-gładkie, złuszczone usta, które początkowo mogą wyglądać na nieco pełniejsze.

Scrub jest delikatny, nie podrażnia, a idealnie pielęgnuje usta. Jesli nadal zastanawiacie sie nad dodatkową pielęgnacją to warto go wypróbować.

SHARE THIS

RELATED ARTICLES