czy-szczoteczki-do-mycia-twarzy-faktycznie-daja-korzysci

Czy szczoteczki do mycia twarzy faktycznie dają korzyści?

Suche szczotkowanie twarzy stało się ostatnio jednym z hot trendów urody. To jeden ze sposobów na złuszczenie martwego naskórka twarzy, zmniejszenie obrzęków i rozjaśnie cery.

Ale dla niewtajemniczonych, jak się wydaje … delikatne złuszczanie przy pomocy szczoteczki to jedno, ale pocierając swoją twarz grubą szczotką, zwłaszcza w styczniu, kiedy powietrze jest suche, pozbawiamy skórę wilgoci, która staje się podatna na podrażnienia. Więc jak to działa?

Okazuje się, że suche szczotkowanie twarzy może być całkowicie bezpieczne, tak długo, dopóki podejmujesz pewne środki ostrożności.


Jak często masować skórę ciała szczotką?

Po pierwsze, szczotkowanie powinnaś przeprowadzać jeden lub dwa razy w tygodniu. Ponad to, ważne jest, aby masować skórę delikatnie, ponieważ zbyt mocno szczotkowanie może powodować podrażnienie i stan zapalny. (Entuzjaści suchego szczotkowania polecają zaczynać od brody i dokonując kolistych ruchów przesówać się w kierunku linii włosów).


Jaki rodzaj szczotki wybrać?

Po drugie, wybór odpowiedniego rodzaju włosia. Włosie powinno być znacznie bardziej miękkie niż te stosowane na ciele. Należy unikać twardego włosia, ponieważ może to prowadzić do zapalenia skóry i zbyt mocno ścierać naskórek, nawet doprowadzając do gorszej kondycji skóry suchej.


Czy masowanie twarzy szczotką gwarantuje poprawę kondycji skóry?

Po trzecie pamietaj, że takie zabiegi pomogą Twojej cerze, ale nie zagwarantują poprawy. Masując skórę twarzy zwiększasz jej ukrwienie co na pewno poprawia jej kondycję. Ale nie gwarantuje, że szara skóra nagle nabierze blasku. Jeśli jednak dzięki takim masażom czujesz się lepiej. Dlaczego nie kontynuować takiej pielęgnacji?!

SHARE THIS

RELATED ARTICLES

  • Nie korzystam ze szczotek, ale ze ściereczki Makeup Eraser – jest świetna 🙂