Tusz do rzęs pogrubiający czy wydłużający? Idealny prezent dla Niej.

Zapytaj kobietę, z której części makijażu nie mogłaby zrezygnować, a założę się, że 3/4 kobiet odpowiedziałoby: tusz do rzęs. Prawda drogie Panie?

Tusz do rzęs, mascara, a może odżywka do rzęs? Wybór staje się coraz trudniejszy, a produktów do pielęgnacji rzęs cały czas przybywa. Choć mamy problem z dobraniem odpowiedniego produktu, jednego jesteśmy pewne: stawiamy na naturalną, nie sztuczna oprawę oczu.

Niestety, nie wszystkie maskary są sobie równe. Niektóre mogą rzęsy wydłużyć, inne pogrubić, a niektóre nawet mocno wysuszyć – dlatego trzeba uważać na marki jakie kupujemy. Niezależnie od tego, jakie masz problemy z tuszem do rzęs, znalezienie produktu odpowiadającego Twoim potrzebom może być trudne. Aby uczynić życie trochę łatwiejszym wybraliśmy najlepsze tusze do rzęs na każdy problem, jaki tylko można sobie wyobrazić.


Ranking tuszy do rzęs: pogrubiający czy wydłużający?


Na co zwracać uwagę kupując tusz do rzęs?

1. Przede wszystkim przypatrz się rzęsom i oceń jakiej są grubości i długości. Proste czy podkręcane? W zależności od tego staniesz przed wyborem odpowiedniej szczoteczki, która nada Twoim rzęsom odpowiedni wygląd jak również konsystencji mascary. Niewiele osób wie, że są mascary do rzęs bardziej i mniej wodniste. Te”mokre” idealnie służą Paniom z grubymi rzęsami, natomiast „suche” są idealne do cienkich i rzadkich rzęs.

2. Dowiedz się czy masz delikatne i wrażliwe oczy, czy nigdy nie miałaś problemu, np. z łzawieniem oczu po nałożeniu na nie kosmetyków do makijażu. Wrażliwe oczy będą wymagały nieco innej pielęgnacji i składu kosmetyku niż zwykłe.

3. Zastanów się jaki efekt chcesz osiągnąć. Wydłużyć, podkręcić, a może delikatnie podkreślić swoje rzęsy? W zależności od celu dobierzesz odpowiedni tusz. Np. Suche maskary zawierają w swoim składzie polimery i wosk, które szybciej zasychają przez co wydłużają i pogrubiają rzęsy. Na zimowy czas polecamy Wam mascary wodoodporne, które są odporne na wilgoć powietrza oraz tłustą cerę.

TIP na sam koniec: Jak uratować zaschnięty tusz do rzęs?

SHARE THIS

RELATED ARTICLES