cienie pod oczami

Cienie pod oczami? Zobacz jak sobie z nimi radzić.

Impreza nieco się przeciągnęła, pracowałaś do późna, nie mogłaś zasnąć. Efekt następnego poranka? Złe samopoczucie, słaba kondycja oraz ogromne cienie pod oczami. A przecież tyle razy obiecywałaś sobie – nigdy więcej!

Powstające cienie są efektem zmniejszonej zdolności naczyń krwionośnych do kurczenia się i rozszerzania, co skutkuje „prześwitywaniem” gorzej utlenionej, ciemniejszej krwi pod cienką skórą okolic oczu. Przyczynić się do tego może również słaba dieta, duża ilość spożywanej soli oraz używki takie jak palenie, alkohol, czy nawet stres.

Zdarza się, że cienie pod oczami uwarunkowane są genami lub chorobą, którą mogą zwiastować silne, fioletowe lub brązowe cienie.

Nie zmienia to jednak faktu, że zamiast dodawać jedynie ujmują naszej urodzie. Jak sobie z nimi radzić?

Okłady z herbaty

To najpopularniejszy sposób na pozbycie się i odświeżenie naszych oczu. Zaparz dwie torebki czarnej herbaty, rumianku lub babki zwyczajnej, a następnie zrób okład na 15 minut. Nie tylko pozbędziesz się brązowych cieni, ale zniknie opuchlizna i zmęczenie z twoich oczu.

Ogórek raz!

To kolejny równie popularny i skuteczny sposób na cienie. Ogórek zielony słynie ze swoich właściwości rozjaśniających i nawilżających. Najlepszy efekt da jeśli zetrzesz go na tarce, odcedzisz z niego sok, i zanurzysz w nim płatki kosmetyczne. Taki okład ogórkowy połóż na oczach na 15 minut. Potem sama zobaczysz efekt.

Okłady z ziemniaka

Z naturalnych produktów polecamy również ziemniaka, który ma właściwości rozjaśniające i ściągające. Wystarczy, że przekroisz ugotowanego ziemniaka na plasterki i położysz okład na oczy. Zdejmij go po 15 minutach i ciesz się efektem.

Jeśli macie własne pomysły lub doświadczenia związane z likwidacją tego małe estetycznego problemu dajcie koniecznie znać w komentarzach.

SHARE THIS

RELATED ARTICLES