Jak uratować zaschnięty tusz do rzęs?

Znasz to pierwsze uczucie kiedy po powrocie z zakupów zaglądasz do swojej torby i wyciągasz nowe, jeszcze pachnące świeżością kosmetyki? A przypominasz sobie jak wyglądają po tygodniu używania?

Dziś na tapetę bierzemy tusz do rzęs. Niezbędnik każdej zadbanej kobiety. Podkreśla piękno naszych oczu, ale również szybko się zużywa.

Tusz do rzęs ma datę ważności zwykle do trzech miesiecy. Na upartego można przedłużać jego żywotność nawet do 6 miesiecy, ale pamiętaj – 6 miesięcy, a nie nieskończoność. Zwykle wystarczą dwa tygodnie używania maskary i już zaczynają się w niej pojawiać grudki i zaschnięcia. Wiesz co jest tego powodem?

Odpowiedź jest prosta! W trakcie wydobywania tuszu z opakowania do środka dostają się pęcherzyki powietrza, które przyspieszają proces wysychania tuszu. Dlatego staraj się w trakcie aplikowania tuszu jak najmniej razy wkładać szczoteczkę do środka i ją wyciągać.
Co zrobić gdy tusz zaczyna wysychać?

 

Wykorzystaj krople do oczu!

Tak, to jeden z lepszych patentów, który jest bezpieczny dla Twoich oczu, a jednocześnie jest w stanie przedłużyć życie Twojej maskarze. Zaaplikuj do tuszu 2-3 krople do oczu, zakręć i wstrząśnij.

Tutaj mała podpowiedź Marianny Hewitt z kanału ModaMob.

Wykorzystaj ciepłą wodę!

Banalne i również skuteczne. To najczęściej stosowana przez dziewczyny sposób na przywrócenie maskarze żywotności. I nie mówię tu o dolewaniu ciepłej wody do tuszu! Tego nie próbuj bo jedyne co będziesz mogła zrobić to wyrzucić tusz do kosza.

Nalej do miski ciepłej (gorącej) wody i włóż opakowanie z maskarą kilka minut. Poczekaj aż tusz się rozpuści i gotowe! Red Lipstick Monster Wam o tym opowie.

Inni próbowali również swoich sił dodając do tuszu płynu do demakijażu lub wykorzystując ciepłe miejsca domowego zacisza jak np. kaloryfer:) Tego nie testowałyśmy, wiec nie rekomendujemy, ale poprzednie sposoby u nas się sprawdziły.

Mnie osobiście udało się wykorzystywać tusz 4,5 miesiąca. Ale to wersja dla wytrwałych. A jak wyglądają wasze sposoby na odratowanie tuszu do rzęs?

SHARE THIS

RELATED ARTICLES