Zdrowe zamienniki najczęściej używanych produktów cz. 2

Ostatnio pisałyśmy  o tym jakie są Zdrowe zamienniki najczęściej używanych produktów. Dziś mamy dla Was część drugą listy, która mamy nadzieję przyda Wam się w kuchni.


Czym zastąpić wędliny?

Wędliny wytwarzane przemysłowo pełne są dodatków, a mięsa może być w nich zaledwie 30 procent. Możesz wędlinę zamienić a domowy schab upieczony samodzielnie. Zawiera 100 procent mięsa z dodatkiem przypraw.


Czym zastąpić chipsy?

Chipsy są pełne soli i kwasów trans. A mała paczka (około 100g) to aż 500 kcal. Zamień chipsy na migdały i orzechy pełne składników odżywczych. Uwaga, te ostatnie również mają dużo kalorii, ale są na pewno zdrowsze od zamiennika.


Czym zastąpić śmietanę?

Śmietana tłusta i kaloryczna, do tego pełna zagęstników. Zamień ją na jogurt naturalny, świetny nie tylko do sosów, ale także do zup. Jest chudszy i ma więcej białka.Czym zastąpić masło?

Masło zawiera tylko nasycone tłuszcze zwierzęce, niewskazane w dużych ilościach. Lepiej zastąp je Awokado. Idealnie spłenia rolę masła na kanapkach, a jest pełne zdrowych tłuszczy nienasyconych.


Czym zastąpić serki topione?

Serki topine na miejscu listy składników znajdują zwykle wodę, masło i dopiero ser.  Zamień je na paste z białego sera, np. ze szczypiorkiem. Smakuje równie dobrze, a jest znacznie zdrowsza i mniej tłusta.


Czym zastąpić słodycze?

Już raz pisałyśmy o tym jak przestać jeść słodycze. Musisz wiedzieć, ze słodycze to niemal 100 procent cukru w cukrze. Albo jeszcze gorzej z dodatkiem syropu glukozowo-fruktuzowego.


Czym zastąpić muesli ze sklepu?

Muesli ze sklepu, zwłaszcza typu crunchy mają często dodatek syropu glukozowo-fruktozowego. Domowa mieszanka z płatków i suszonych owoców z dodatkiem orzechów i migdałów będzie idealnym zamiennikim.

SHARE THIS

RELATED ARTICLES