5 produktów, które pomogą Ci w walce z cukrzycą

Zasada jest prosta – jeśli chcesz uchronić się przez cukrzycą, musisz zadbać o stabilny poziom cukru we krwi. Pomoże Ci w tym dieta uboga w węglowodany (zwłaszcza te przetworzone), a bogata w błonnik, białko roślinne i zdrowe tłuszcze.

Zastanawiasz się pewnie w jakich produktach znaleźć te kluczowe składniki? Mam dla Ciebie listę 5 produktów, które warto włączyć do swojego codziennego jadłospisu.


Awokado skutecznie walczy z cukrzycą

W 100 g zawiera aż 16 g zdrowego tłuszczu. Dokładnie takiego samego jaki znajdziesz w oliwie. Prócz tego znajdziesz w nim potas oraz inne związku mineralne. Jeśli nie wiesz jak najlepiej przygotować awokado, śmiało wykorzystaj jeden z naszych przepisów na Deser z Awokado na zimno.


Orzechy włoskie przeciw cukrzycy

Orzech włoski to jedno z bogatszych roślinnych źródeł kwasów tłuszczowych omega-3. Podobnie jak inne gatunki orzechów pomagają zmniejszyć tendencję do tycia. Jeśli szukasz innych produktów, które mogą pomóc Ci w utracie wagi polecam Ci nasz artykuł Jakie produkty ułatwiają odchudzanie.


Nasiona chia idealne do wszystkiego

Zwłaszcza do walki z wagą. Zawierają rozpuszczalny błonnik, który pomaga w utrzymaniu stabilnego poziomu cukru we krwi. Dostarcza też nienasyconych tłuszczów, białka i wszelkich niezbędnych pierwiastków.


Pestki z dyni

Dostarczają m.in kwasów tłuszczowych omega-3 oraz bogactwo magnezu, a niedobór tego pierwiastka sprzyja rozwojowi insulino-odporności i cukrzycy. Aby ograniczyć to zagrożenie staraj się jeść co najmniej 3 łyżki pestek dziennie.


Chleb Ezechiela (zwany esseńskim)

Jest wypiekany ze skiełkowanych ziaren, bez dodatku maki. Znajdziesz go w sklepach z ekologiczną żywnością. Ma niski indeks glikemiczny (wolno podnosi poziom cukru we krwi). Jest m.in bogaty w białko i błonnik

SHARE THIS

RELATED ARTICLES