Kolekcja marki Reserved „DENIM COLLECTION AW 16”

Marka Reserved stale poszerza ofertę produktów wykonanych z dżinsu. Są to już nie tylko różnorodne fasony spodni, ale także nowatorsko zaprojektowane sukienki, tuniki, bluzki, spódnice, koszule i kurtki.W sesji zdjęciowej Denim Collection zaprezentowano najważniejsze trendy związane z dżinsem, jakie przewijają się przez kolekcję Reserved w tym sezonie. Znalazły się tu seksowne stylizacje rodem z lat 90, grunge’owy luz, oraz trochę stylu sportowego i traperskiego dla mężczyzn.

W kampanii marka położyła nacisk na styl swobodny i niezobowiązujący, pokazując, że różne rodzaje i odcienie dżinsu można łączyć ze sobą zyskując interesujący efekt. Pojawia się też sporo stylizacji, gdzie modeli ubrano warstwowo w dżins wraz z innymi tkaninami.

Kolorystyka Denim Collection AW 2016 oscyluje wokół klasycznej palety niebieskości. Modny jest ciemny granat, jak również jasne odcienie dżinsowych ubrań. Na kolanach zarówno męskich jak i damskich modeli spodni pojawiają się przetarcia i pęknięcia, które na stałe weszły do kanonu luźnej mody miejskiej.

W kolekcji dla kobiet…

Dżins zazwyczaj jest rozciągliwy, tworzony z dodatkiem elastycznych włókien, dzięki czemu materiał ściśle przylega do sylwetki. Dominują fasony z podwyższonym stanem, ale są też inne np. tak zwany regular cut, czy push-up (eksponujące krągłości).

Męska oferta dżinsowa…

Jest bardziej tradycyjna, choć niepozbawiona modnych akcentów. Należą do nich np. dżinsowe joggerki (sportowe spodnie ze ściągaczami) i koszule z lekkimi przetarciami.

reserved-denim-1 reserved-denim-2 reserved-denim-3 reserved-denim-4 reserved-denim-5 reserved-denim-6 reserved-denim-7 reserved-denim-9 reserved-denim-10 reserved-denim-11

Autor zdjęć: MATEUSZ STANKIEWICZ
Modelka/Model: Maddie Kulicka / Adrian Włodarski
Stylistka/Stylista: MAGDA JAGNICKA
Fryzjer: MICHAŁ BIELECKI
Make-up: WILSON

 

źródło: materiały prasowe Reserved

Zapisz

Zapisz

SHARE THIS

RELATED ARTICLES