Kosmetyki botaniczne

Kosmetyki botaniczne, mówi się, że to typ produktów dla wyjątkowych wrażliwców. Dla skóry ze skłonnościami do podrażnień, silnie uczuleniowej. Ale czym one różnią się od kosmetyków naturalnych czy ekologicznych?


Kosmetyki Botaniczne

Określenie botaniczny odnosi się do roślin. Wskazuje, że składniki w botanicznym produkcie do pielęgnacji skóry pochodzą ze źródeł roślinnych. Można też użyć słowa „ziołowe”, bo przecież składniki są ziołowe są pochodzenia botanicznego.

Składnik botaniczny jest składnikiem pochodzącym z roślin niewiele przetworzonych, ziół, korzeni, kwiatów, owoców, liści lub nasion. Składniki te klasyfikowane są w oparciu o ich strukturę chemiczną i sposoby ich izolacji z roślin.


Botaniczna pielęgnacja skóry

Słowo naturalne, stosowane w połączeniu z produktami do pielęgnacji skóry, oznacza, że ​​w produkcie nie ma nic sztucznego, co wcale nie oznacza, że ​​składniki są pochodzenia roślinnego.

Botaniczna pielęgnacja skóry nie różni się więc niczym od innej linii produktów do pielęgnacji skóry, poza tym, że zawiera co najmniej jeden lub więcej składników pochodzenia roślinnego. Oczywiście istnieją marki, które używają w nazwie słowa „botaniczny„, aby opisać, co zasadniczo jest naturalnym zakresem pielęgnacji skóry i mogą lub nie mogą używać syntetycznych lub sztucznych składników w swoich produktach. Dlatego musisz dokładnie przeczytać etykiety i nauczyć się odróżniać naturalne składniki od innych.

Botaniczna pielęgnacja skóry sugeruje, że składniki pochodzą z jednej lub kilku roślin. Naturalna pielęgnacja skóry sugeruje, że produkt jest naturalny i nie zawiera sztucznych lub syntetycznych składników, podczas gdy ziołowa pielęgnacja skóry wskazuje, że produkty są terapeutyczne. Tak, ale uwaga!

Tylko dlatego, że produkt został oznaczony jako naturalny, organiczny, botaniczny lub ziołowy, nie oznacza, że ​​wszystkie składniki są tego pochodzenia. Zazwyczaj odnosi się zwykle do jednego lub dwóch składników w składzie składników, które składają się na produkt.

kosmetyki-botaniczne

Niektóre z głównych marek kosmetyków i produktów do pielęgnacji skóry wykorzystują ziołowe składniki roślinne i/ lub inne naturalne i sprzedają swoje produkty jako naturalne. Jednakże bliższe spojrzenie na składniki ujawnia, że ​​większość składników nie jest ani naturalna, ani botaniczna, ale składają się z sztucznych i syntetycznych środków konserwujących, emulgatorów, stabilizatorów, syntetycznych zapachów itp.


Botaniczne produkty – termin ważności

Prawdziwie naturalne produkty do pielęgnacji skóry nie używają tych sztucznych i syntetycznych składników, dlatego nie mają one okresu przydatności do spożycia przez kilka lat i dlaczego często niektóre produkty te mogą być wstrząsane przed użyciem. Dzieje się tak, ponieważ woski i oleje nie mieszają się łatwo ze składnikami na bazie wody, które mają skłonność do oddzielania się, przez co wymagają wielokrotnego mieszania lub wstrząsania produktami naturalnymi. Ponadto, w przeciwieństwie do ich syntetycznych odpowiedników, naturalne środki konserwujące, takie jak olejki eteryczne i ekstrakty ziołowe na bazie alkoholu tracą skuteczność w czasie.
Trzeba pamiętać o dystrybucji i sprzedaży produktów do pielęgnacji skóry. W pierwszej kolejności jest producent, który może być zlokalizowany na całym świecie. Robią swoje produkty i przechowują je w magazynach, dopóki nie otrzymają zamówień od swoich dystrybutorów. Następnie są wysyłane do jakiegokolwiek kraju, z którego zostały zamówione. To może potrwać kilka dni, tygodni lub miesięcy, w zależności od tego, jak są rozsypywane i jak daleko ich do zrobienia.

W kolejnym kroku łańcucha dystrybucji produkty są odbierane i magazynowane przez importerów i dystrybutorów. Kupują pewną ilość, zazwyczaj na kilka miesięcy stałych dostaw, a następnie rozdają partie hurtownikom i innych dystrybutorom. Produkty ponownie siedzą w magazynach przez kilka miesięcy, jeśli nie kilka lat, zanim różne działy sprzedaży wyczerpią zapasy.

Oznacza to, że produkty rozprowadzane w ten sposób nie mogą mogą być w pełni naturalne ponieważ muszą w magazynie przetrwać kilka dobrych lat, co wymaga użycia syntetycznych środków konserwujących.

Producenci naprawdę naturalnych lub botanicznych produktów do pielęgnacji skóry, nie mogą na przykład stosować tego modelu dystrybucji, chyba że wykorzystują syntetyczne środki konserwujące w swoich produktach. W związku z tym mają tendencję do sprzedaży bezpośrednio do odbiorców i wytwarzania partii produktu w małych ilościach, co gwarantuje szybkie obroty produktów. Z kolei oznacza to, że olejki eteryczne i wyciągi z ziół są wystarczające (jeśli są stosowane w dużych stężeniach), a klienci otrzymują świeże i skuteczne, prawdziwie naturalne produkty do pielęgnacji skóry.

Patrząc na sam proces dystrybucji kosmetyków już na starcie jesteś w stanie ocenić ile botanicznych składników jest w botanicznym produkcie do pielęgnacji ciała.

SHARE THIS

RELATED ARTICLES