Spinning czyli to co musisz pokochać!

Spinning to prosta i niezwykle skuteczna forma treningu aerobowego. Niezależnie od tego jaką masz kondycję warto spróbować. Trening na rowerku spinningowym to istny spalacz kalorii. Każdy trening odbywa się przy dynamicznej muzyce pod okiem trenera.


Jak zacząć?

Masz do wyboru kilka poziomów zaawansowania. Na początek warto wybrać się na pierwszy poziom i sprawdzić swoją kondycję.

Zajęcia rozpoczynają się od solidnej rozgrzewki. Ćwiczysz z grupą przy dynamicznej muzyce. Kluczem każdych zajęć jest skupienie: kontrola oddechu i praca nad ciałem. Zajęcia spinningu wbrew pozorom niezwykle relaksują ciało i duszę. Pomimo intensywnego wysiłku fizycznego i zmęczenia poczujesz rozluźnienie i spokój.


Dlaczego warto?

– Poprawiasz swoją kondycję fizyczną,
– Jest to jedna z najbezpieczniejszych form ćwiczeń fizycznych, która odciąża stawy,
– Tracisz zbędne kilogramy, tkankę tłuszczową, a tym samym poprawiasz ujędrnienie ciała,
– Rzeźbisz łydki, uda i pupę,
– Ćwiczysz, a jednocześnie dobrze się bawisz – grupowe zajęcia motywują do działania, a dynamiczna muzyka dodaje energii,
– W trakcie godzinnych zajęć tracisz aż 1000 cal.Przygotuj odpowiedni strój

Przed przystąpieniem do zajęć warto zaopatrzyć się w odpowiedni, luźny sportowy strój, w tym obuwie sportowe. Wykonując ćwiczenia na rowerku musisz czuć się swobodnie. Spodnie nie powinny krępować ruchów, a koszulka być zbyt obcisła.

Pamiętaj jednak, że trening powinien być przede wszystkim dobrą zabawą przy której dodatkowo spalasz kalorie. Jeśli skupisz się tylko na odchudzaniu szybko stracisz zapał i energię do ćwiczeń.

Jakie są wasze doświadczenia z tą energiczną formą fitnessu? Jeździcie?

Zapisz

SHARE THIS

RELATED ARTICLES

  • Beatka Drozd

    Kocham spinning. Daje wycisk i niesamowicie podnosi kondycje.