Joga dla początkujących

Masz wrażenie, że wszyscy Twoi znajomi mówią o jodze? Koleżanki zachwycają się jej zbawiennym wpływem na sylwetkę, a nerwowi dotąd koledzy stali się zrelaksowani niczym buddyjscy mnisi?

Być może przyszedł już czas, byś Ty również dowiedziała się, w czym tkwi sekret tej wyjątkowej formy aktywności. Ostatnio pisałyśmy o zbawiennym wpływie jogi na nasze ciało, i o tym jak joga naturalnie pomaga zwalczyć zmarszczki na twarzy dzięki odpowiednim ćwiczeniom. Dziś poznasz tą filozofie od podszewki czyli Joga dla początkujących.


Joga dla początkujących


Czym jest joga?

Choć może się wydawać, że joga dla początkujących to tylko kombinacje ćwiczeń, które pomogą utrzymać ciało w świetnej kondycji, nic bardziej mylnego. Joga jest sposobem na życie.

To doskonała droga do uzyskania wewnętrznej spójności i spokoju. To ścieżka do samodoskonalenia, rozwoju osobistego i akceptacji otaczającej nas rzeczywistości. Dzięki jodze będziesz w stanie opanować swoje ciało i umysł, wprowadzić do swojego życia harmonię i stać się najlepszą wersją samego siebie.Filozofia jogi

Joga dotyka każdego aspektu życia. Poprawia samopoczucie fizyczne, wzmacnia wrażliwość, rozwija empatię i działa kojąco na psychikę. Pomaga odnaleźć w sobie wszystko, czego do tej pory szukaliśmy na zewnątrz.


Asany jogi

Integralną częścią jogi są asany. Asany to pozycje jogi, służące rozciągnięciu, wzmocnieniu oraz oczyszczeniu ciała. Należycie wykonane asany, połączone z prawidłowym rytmem oddechu potrafią uspokoić, dodać energii, pobudzić, poprawić pracę narządów wewnętrznych a nawet… dodać optymizmu.

joga-dla-poczatkujacych-1
 

Geneza jogi

Kolebką jogi są Indie. Najstarsze dowody obecności jogi w postaci figurek w asanach datowane są na 5 tyś lat p.n.e. Śmiało można więc powiedzieć, że joga jest jedną z najstarszych tradycji, przekazywanych w historii człowieka.

Joga dla początkujących to mini poradnik jaki przygotowałyśmy z myślą o Tobie. Jeśli poważnie chcesz zacząć praktykować jogę sięgnij po kolejny artykuł „Rodzaje jogi” lub „Joga w domu„.

 

SHARE THIS

RELATED ARTICLES